Matróz képzés
Alapismereti kompetencia (belvízi hajón) képzés
A képzési programot jóváhagyó határozat száma:
HHF/23340-1/2022-TIM
70.000,- Ft/fő
(KAVK által meghatározott tematika alapján)
Matróz képzés (tavi)
A matróz képzési programot jóváhagyó határozat száma:
HHF/6679-3/2022-TIM
érvényessége:2027.07.26
200.000,- Ft/fő
(A 12/2022 (IV.14) ITM rendelet 2. sz. melléklete szerint)
Képesített matróz (UNIÓS) képzés
A képzési programot jóváhagyó határozat száma:
HHF/6679-3/2022-TIM
érvényessége:2027.07.26
ez a képzés jelenleg módosítás alatt!
370.000,- Ft/fő
(A 12/2022 (IV.14) ITM rendelet 3. sz. melléklete szerint)
Jelentkezés: folyamatosan
Helyszín: Siófok, Asztalos utca 85.
Részletes feltételek: 06-30-290-96-77
TÁJÉKOZTATÓ
MATRÓZ (belvízi hajón) képzésről
(tavi, nemzetközi)
Feltételek:
· a hivatásos képesítésekről szóló 12/2022. (IV.14.) ITM rendelet alapján a betöltött 18. életév és a hajózási hatóság által jóváhagyott képzésben sikeres vizsga letétele
· egészségügyi alkalmasság (érvényes orvosi igazolás, ill. hajóskönyv)
Képességek, tulajdonságok
· monotónia tűrés
· logikus gondolkodás
· kézügyesség
· helyzetfelismerés
· határozottság
· erős fizikumú
A matróz belvízi hajón úszólétesítményt irányít, rendkívüli eseményeket kezel: tisztán tartja az úszóművet, fedélzetet, elvégzi a szükséges műszakonkénti karbantartásokat. Rendszeres karbantartással üzemképes állapotban tartja a fedélzeti gépeket. Rozsdátlanítja és festi az úszólétesítmény acélszerkezetét. Javítja a különböző köteleket (fuxolás).
Horgonyzási műveletet végez, kötélmanőverezési (gépnélküli) hajóműveleteket, zsilipelési műveletet, szolgálati csónakkal kisegítő munkát végez.
Betartja a technológiai előírásokat, írásos és szóbeli utasításokat, a Hajózási Szabályzat vonatkozó előírásait, a Hajózási Munkák Biztonsági Szabályzatát.
Kapcsolatot tart szóban, írásban, informatikai rendszereken keresztül. Munka-, tűz- és környezetvédelmi előírásokat betart. Fejleszti szakmai ismereteit, tudását. Ellátja a tűzriadó esetére meghatározott feladatait, a lékesedési riadó esetére meghatározott feladatait. Rendkívüli eseményről, veszélyforrásról tájékoztatja munkahelyi vezetőjét, munkatársait. Rendben tartja a tűzoltó rendszert és az eszközöket, a havaria-láda felszerelését. Lékesedést elhárít, szolgálati csónakkal vízből mentést végez, sérülés esetén elsősegélyt nyújt.
Általános hajózási feladatok során: ellenőrzi az úszólétesítményt, a fedélzeti és biztonsági berendezéseket, jelenti a hiányosságokat. Részt vesz az úszólétesítmény házi, vagy üzemi javításában. Ellátja feladatait a különböző hajóműveletekben.
Indulásnál, érkezésnél kezeli a köteleket és egyéb eszközöket, részt vesz a hajózási kötelék összeállításában, közreműködik a különleges hajóműveletek végrehajtásában, őrszolgálatot ad. Ellenőrzi és biztosítja a rakterek árufogadásra való alkalmasságát, közreműködik a személyszállítási feladatok végrehajtásában, információval látja el az utasokat, segít a ki- és beszállásban.
Betartatja a biztonsági előírásokat, előzékeny, udvarias magatartást tanúsít. Részt vesz a vendéglátásban. Figyelemmel kíséri az úszólétesítmény működéséhez szükséges készletet, jelenti a fogyást. Közreműködik a különféle készletek beszerzésében, a hulladékkezelésben.
1. A képzés célja
A képzés célja, hogy a képzésben résztvevők munkába állásuk előtt ismerjék meg, és sajátítsák el a matrózok legfontosabb feladataival, valamint legyenek tisztában a balesetmentes munkavégzés feltételeivel. Az elméleti felkészítés adjon megfelelőalapot a későbbi hajózási ismeretek megszerzéséhez, illetve a gyakorlati oktatás során megfelelő jártasságra tegyenek szert az alapvető hajós és kötélmunkák elvégzéséhez.
A képzés célja továbbá az, hogy a jelöltek megfelelő ismeretekkel és készségekkel rendelkezzenek a hivatásos képesítésekről szóló 12/2022. (IV.14.) ITM rendelet 2. számú melléklet 3. pontjában előírt „Üzemeltetési szintű kompetencia követelményeknek (matróz)”, illetve
3. számú mellékletében - „a matróz képesítésekhez szükséges kompetenciákra és vizsgákra vonatkozó követelmények” 3. pontjában előírt „Üzemeltetési szintű kompetencia követelményeknek (képesített matróz)” - meghatározottaknak megfelelően.
A képzés jóváhagyott tematika alapján történik. A képzés menetéről képzési napló kerül vezetésre. Sikeres vizsga esetén képzési- és vizsgaigazolások kerülnek kiadásra.
2. A képzés szervezése
A résztvevők képzésen és a vizsgán való részt vételének feltételei:
· betöltött 18. életkor
· hajózásra való orvosi alkalmasságot bizonyító igazolás (melyet a jelölt a tanfolyam ideje alatt is beszerezhet), illetve orvosilag érvényes hajós szolgálati könyv (alapismereti kompetencia bejegyzéssel)
· befizetett képzési- és vizsgadíj*
*A befizetett díj csak a képzési,- és vizsgadíjat, valamint a képzési igazolás kiállításának díját tartalmazza. Nem tartalmaz semmilyen egyéb költséget és díjat, (pl. gyakorlati idő megszerzése során felmerülő költségek) valamint a hajós szolgálati könyv kiváltásának és a képesítés bejegyzésének hatósági díját.
A képzőszerv a képzés helyszínét, időpontját, jellegét és részleteit tekintve a Hajózási hatóság és a Vizsgaközpont (KAVK) felé a képzés megkezdése előtt legkésőbb 5 munkanappal bejelenti.
KAVK: https://vizsgakozpont.hu/hajozas/szolgalati-konyvek
Üzenetküldés Amennyiben jelentkezni kíván a matróz képzésre, kérjük adja meg Email címét, valamint az Ön nevét és elérhetőségét, hogy felvehessük Önnel a kapcsolatot. |
|